זרקור על… חורי חנא, קבלן רשום לעבודות בניה

על חנא חורי אפשר בפירוש להגיד שעשה את הכל בשתי ידיו. עם השכלה תיכונית ועם חלום בלב הוא ייסד ופיתח את החברה לעבודות בניה יחד עם אחיו בשנת 1970.

בשנים הראשונות בצעו את הכל במו ידיהם – להשיג את העבודות, לרכוש את הציוד ולבצע את העבודות. וכל זאת ללא רבב וללא מכשיר טלפון!!

כעבור מספר שנים החברה התפתחה והעבודות זרמו. כבר ב-1975 בצעד נועז הם הקימו את מוסך ״הנאמן״, המבנה הראשון ברחוב המוסכים במפרץ חיפה.איזור שהיה שומם ומרוחק ממרכזי הפעילות בחיפה, וכן הקמת סוידאן מרקט בצ׳ק פוסט, בנין מסחרי בשטח 550 מ״ר בגובה 5 מטר בטון גלוי.

הפריצה הגדולה באה בשנות 1978-1981, כאשר יצא חורי חנא לדרכו העצמאית ועם פועל אחד התחיל לבצע פרוייקטים מגוונים {כולל את כל השלבים מעבודות יסוד ובנין ועד לגמר סופי} כשהודות לרושם אמין שעשה על מהנדסים הוא זכה בפרוייקטים ״ענקיים״ במושגים של אז. בו בעת הוא שיפץ ארבע סניפים של בנק לאומי בחיפה והקמת בנין משרדים בן שלום קומות עבור חברת א.באומל בע״מ. התארגנות נכונה ועבודה סביב השעון אפשרו לו לעמוד בלוח זמנים קפדני . ב-1981, חנא חורי נחשב כקבלן מוכר שמקפיד על אותם עקרונות שממשיכים ללוות אותו גם היום – אמינות, עבודה מקצועית, עמידה בלוח זמנים מדוייק ומחירים הגונים, וכתוצאה מזה התחיל לזגכות במכרזים לשוק הפרטי והעסקי {דור כימיקלים, חיפה כימיקלים, ובניית תוספות ל-19 דירות בגבעת עמוס בנשר}.

עם השנים, הודות לאימונתו שלקוח מרוצה מהווה הדרך הטובה לקידום מכירות, חנא חורי זכה לבצע עבודות מגוונות ובין היתר פרוייקטים בבית חולים פלימן {בנית מעבדה}, בבית ספר תורת אמת { הקמת קומה נוספת ושיפוץ בנין קיים בן שלום קומות כולל חרדי אוכל, חדר מורים, תאי שירותים וריצוף כל הבנין כולל חדר מדרגות}, בנית בנין בן שתי קומות לחברת אבן וסיד {קומת משרדים וקומת מעבדה}. כמו כן עבודות עברו טכניון חיפה- בית ספר להנדסאים, עירית נשר, חברת כור תעשיות, אולמי גיל {בנית תוספת קומה תלויה בגובה 17 מטר ומדרגות חירום ציבורי}, הקמת מרכז קהילתי עבור מרכז חינוך ליאו-באק {הפרוייקט כלל פיתוח של ארבעה דונם, שיפוץ כללי לבנין בן שתי קומות שכלל אולם ספורט, משרדים, גן ילדים, חדר מחשבים ומגרש משחקים,קירות תומכים, מהלכי מדרגות, שבילים והתאמת גבהים בתנאי שטח טיפוגרפיים קשים}, מרכז קריגר {שיפוץ מועדון התזמורת הסימפונית}, מסדר הכרמליתים {שיפוץ משרדים שכללו עבודות אבן אומנותיות עם קשתות מיוחדות}, בנית קוטג׳ים, הוספת קומות מעל בתים קיימים, הרחבות ושיפוצים.

כל זאת כשהוא נעזר במנהלי עבודה מנוסים וצוות מקצועי. חורי חנא ביצע את כל העבודות ברמה הגבוהה ביותר ולפי לוחות זמנים שנקבעו. יעידו על כך, אוסף גדול של מכתבי תודה והוקרה שקיבל במרוצת השנים מלקוחות מרוצים.

גם היום חנא חורי ממשיך כמנהגו רב השנים ומבקר אישית כל יום בכל אתרי הבניה, מפקח אישית ובודק כל פרט ופרט בעיניו המקצועיות.

בסוף יום ארוך הוא התיישב במשרדו ואיפשר לנו לשאול מספר שאלות.

בנוסף לעבודות היומיומיות, ידוע לנו שאתה פעיל בהמון ארגונים. איך אתה מוצא את הזמן ואת הכוחות?

בגיל צעיר הורגלתי להירתם לפעילות התנדבותית. ואני מאמין שאם אדם מנצל את זמנו לטובת הכלל אז ימצא זמן לכל דבר.

פרט בבקשה חלק מהפעיליות.

לאורך השנים אני משמש כחבר ועד שכונת הוואדי ופעיל בשיקום השכונות. במשך 11 שנה אני חבר בקרן חיפה לחברים ערביים ואנו תורמים ואוספים כספים למימון מלגות לסטודנטים. אני גם חבר מועצה בבית הגפן.

פעילותי בהתאחדות המלאכה והתעשיה התחילה ב-1978, והיום אני גאה בהיותי חבר בהנהלה וחבר בועד הבניה, שיש ושרברבים.

ולסיום, האם בני המשפחה רואים בחברה שהקמת ייעוד לחיים?

המשפחה היא מקור הכח והגאווה שלי. שני הבנים ושתי הבנות מצליחים במקצועותיהם ומוקדם כעת לדעת מה יקרה בעתיד. אבל התכונות הטובות הוחדרו להם – מוסר עבודה, הגינות ואמינות.

 

כתבה ממגזין נקודת זינוק

 

צור קשר

חורי חנא
רח' טובי 14
חיפה 3304544
04 8628 194 054 65 65 126